Rossmann uruchomił pierwszy recomat. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne

Rossmann uruchomił pierwszy recomat. Jeszcze w tym roku pojawią się kolejne

​W biurowcu Rossmanna w Łodzi działa pierwszy w naszej firmie recomat na butelki PET, aluminiowe puszki i nakrętki. Sieć zachęca w ten sposób do segregacji odpadów i proekologicznych nawyków. Niebawem w biurowcu uzostaną uruchomione kolejne takie urządzenia.

Sieć drogerii motywuje do segregacji odpadów

"Od kilku lat w biurowcu segregujemy odpady. Zrezygnowaliśmy z wody w plastikowych butelkach w salach konferencyjnych, a w kuchniach ustawiliśmy dystrybutory z wodą" – pisze w komunikacie sieć drogerii. Teraz Rossmann zdecydował się na kolejny krok. W biurowcu firmy pojawił się pierwszy recomat.

Urzędzie, które pojawiło się w biurowcu ma być bardzo prosty w obsłudze, a proces wzrotu opakowania ma trwać zaledwie kilkanaście sekund. Jak to działa? Wystarczy zeskanować specjalnym czytnikiem kod kresowy butelki lub puszki. Po chwili otworzy się wrzutnia, do której wkłada się przedmiot do recyklingu. 

Recomat jednorazowo może pomieścić 8 kg plastiku i 9 kg aluminium. Następnie wszystkie zgromadzone odpady trafiają do recyklingu.

Pierwsze urządzenie w łódźkiej centrali Rossmanna

Recomat stanął w centrali Rossmann w Łodzi, gdzie na co dzień pracuje ponad 1200 pracowników. Do korzystania z niego zachęca także system zbierania punktów i wymiana ich na rożne benefity. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację, która za każdą butelkę i puszkę dodaje nam na konto 1 pkt. Można je wymienić na kody rabatowe do sklepów partnerskich (np. sportowych, ze sprzętem AGD) lub ekologiczne upominki od naszej firmy.

Jeszcze w tym roku Rossmann wdroży dwa kolejne takie urządzenia w centrali. Planowane jest, aby stopniowo były wprowadzane również do drogerii.


Foto: Rossmann

Reklama