Gorillas wychodzi z Włoch. Rozpoczął się proces grupowych zwolnień

Gorillas wychodzi z Włoch. Rozpoczął się proces grupowych zwolnień

Niemieckie e-grocery Gorillas, po roku obecności we Włoszech, zdecydowało o rozpoczęciu stopniowego wycofywania się z tego rynku. Firma planuje skupić się na pięciu kluczowych rynkach, które odpowiadają za 90% przychodów.

Gorillas rozpoczął swoją działalność w maju 2020 roku. Od tego czasu firma wkroczyła z ekspresową dostawą zakupów do największych miast na sześciu europejskich rynkach, a także do stolicy Stanów Zjednoczonych. 24 maja br. firma przyznała, że w dalszych działań skupi się na pięciu kluczowych rynkach.

Ostatnie tygodnie Gorillas we Włoszech

"Zdecydowaliśmy się rozpocząć stopniowy proces, który ostatecznie zakończy się zamknięciem naszej firmy we Włoszech" – przekazała w piątkowym komunikacie firma. Jak wyjaśnia Gorillas, spółka nadal ocenia różne alternatywy – wśród nich znajduje się m.in. sprzedaż spółki czy wejście nowych inwestorów. Na ten moment, firma nie osiągnęła jeszcze zadowalających wyników tych negocjacji. 

Na obecną chwilę we Włoszech nie działają już 3 magazyny Gorillas, w Mediolanie, Rzymie i Bergamo. Jak przekazała firma, w najbliższych tygodniach zamknięte zostaną wszystkie obecne w ty kraju magazyny. "Do tego czasu i dopóki poziom zapasów na to pozwoli, będziemy nadal dostarczać naszym klientom" – zaznacza Gorillas.

Masowe zwoleniania

Proces wycofywania się z Włoch, oznacza także utratę pracy dla wszystkich zatrudnionych na tym rynku pracowników. Jak pisze w komunikacie, wszyscy pracownicy zostali już poinformowani o planowanych zmianach. "(...) rozpoczęliśmy rozmowy ze związkami zawodowymi, rozpoczynając proces zwolnień grupowych" 

Gorillas było obecne na włoskim rynku przez ponad rok. Jak pisze w komunikacie firma, "była to bardzo trudna decyzja dla naszego zespołu we Włoszech i dla całej rodziny Gorillas".


Foto: Gorillas

Reklama