Pyszne.pl wprowadza innowacyjne pudełka. Plastik zastąpiono wodorostami

Pyszne.pl wprowadza innowacyjne pudełka. Plastik zastąpiono wodorostami
pudełko pyszne.pl Pyszne.pl wprowadza innowacyjne pudełka. Plastik zastąpiono wodorostami

Tysiące restauracji wwspółpracujących z Pyszne.pl otrzyma możliwość zaoferowania swoim klientom pudełek bez syntetycznych dodatków, które są odporne na tłuszcz, a także w pełni biodegradowalne. Wyściółka opakowań została stworzona z alg morskich.

To już kolejny krok, który Pyszne.pl wykonuje w kierunku zrównoważonego rozwoju. W 2019 roku firma wycofała większość plastikowych produktów i opakowań jednorazowych z oferty sklepu partnerskiego, w którym dostępne są ich zrównoważone alternatywy. Teraz pojawiły się w nim także ekologiczne opakowania pokryte materiałem z wodorostów.

Innowacja dla branży gastronomicznej

Nowe innowacyjne pudełka Pyszne.pl opracowało wspólnie ze startupem Notpla. Na czym polega ich innowacyjność?

Typowe kartonowe pudełka na żywność zwykle zawierają syntetyczne dodatki lub plastikową powłokę, które czynią je odpornymi na tłuszcz, co znacznie utrudnia ich rozkład albo uniemożliwia recykling. Pudełko wprowadzane na rynek przez Pyszne.pl posiada naturalną, wegańską i odporną na tłuszcz powłokę wykonaną z wodorostów – to sprawia, że restauracje mogą używać go do takich potraw jak kebaby, makarony, ryż czy sałatki.

Jako lider branży delivery w Polsce chcemy wspierać restauratorów we wdrażaniu przyjaznych środowisku rozwiązań. Dostrzegamy, że stosowanie zrównoważonych opakowań jest coraz ważniejsze dla konsumentów. Opakowania, które stworzyliśmy we współpracy ze startupem Notpla, to przykład wdrożenia innowacji przyczyniającej się do redukcji użycia plastiku.

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl

Algi morskie zamiast plastiku

Pudełka Notpla ulegają naturalnej biodegradacji w warunkach domowych w ciągu zaledwie kilku tygodni, dzięki czemu można je wyrzucić nawet do przydomowego kompostownika. Opakowania mają jasnobrązowy kolor i są wykonane z miazgi tekturowej bez syntetycznych domieszek. Obecnie są dostępne w dwóch rozmiarach – 700 i 1300 ml.

Po udanych testach, w 2021 roku wprowadziliśmy do sprzedaży opakowania Notpla za pośrednictwem naszych sklepów partnerskich w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech i Austrii. Użyliśmy ich także do dostarczania jedzenia podczas ostatnich finałów Ligi Europejskiej UEFA i EURO 2022 kobiet. Wierzymy, że to rozwiązanie zostanie dobrze przyjęte także w Polsce.

Arkadiusz Krupicz

Sklep partnerski Pyszne.pl oferuje zrównoważone i nadające się do recyklingu alternatywy dla konwencjonalnych opakowań, które muszą spełniać wyśrubowane normy dotyczące wpływu na środowisko. Wszystkie opakowania własne Pyszne.pl wykonane są z papieru nadającego się do recyklingu.


Foto: Pyszne.pl