CCC dołącza do akcji EKOzwroty. Ubrania i buty można nadać w Paczkomatach

CCC dołącza do akcji EKOzwroty. Ubrania i&nbspbuty można nadać w&nbspPaczkomatach

 

Grupa CCC jako wyłączny partner obuwniczy dołączyła do inicjatywy EKOzwroty, której pomysłodawcą i organizatorem jest InPost. Dzięki tej współpracy polscy konsumenci mogą bezpłatnie oddać nieprzydatne już im obuwie, a także ubrania do dowolnego Paczkomatu.

CCC dołącza do akcji EKOzwroty

W trosce o otoczenie warto łączyć siły, dlatego cieszymy się, że CCC dołącza do naszego projektu EKOzwroty jako partner branży obuwniczej – mówi Sebastian Anioł, dyrektor działu innowacji logistycznej InPost. Celem akcji jest umożliwienie łatwego oddawania używanych ubrań oraz nadania im drugiego życia.

Dzięki współpracy CCC i InPost, każda osoba, która włączy się do akcji EKOzwroty oddając w niej buty, otrzyma sms-em 10% kod zniżkowy na zakupy w sklepie internetowym CCC.

EKOzwroty to szansa dla przemysłu odzieżowego na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. My chcemy tę szansę wykorzystać. Nasza współpraca z InPostem pozwala ograniczyć liczbę butów i ubrań trafiających na śmietniki, a do tego wprowadza do naszego codziennego życia bardzo potrzebne elementy ekonomii cyrkularnej, tak ważnej w dobie zmian klimatycznych.

Agnieszka Kępińska-Sadowska, dyrektor zarządzająca Pionu Komunikacji Korporacyjnej i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie CCC

To już kolejna inicjatywa, jaką w duchu Zero Waste realizuje firma. Inne projekty jakie prowadzi marka to między innymi akcja Daj Swoim Butom Drugie Życie, w której w sklepach stacjonarnych CCC można oddawać używane obuwie, które następnie przetwarzane jest w odpowiedzialny sposób.

Jak działają EKOzwroty?

Projekt EKOzwroty umożliwia łatwe oddanie niepotrzebnych elementów garderoby, które zostaną przekazane partnerowi akcji ‒ Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Foto: InPost

Używane rzeczy zostaną poddane szczegółowej analizie pod kątem przydatności do użycia. Część z nich, po odpowiedniej dezynfekcji i drobnych naprawach trafi do organizacji charytatywnych, część zostanie ponownie wprowadzona do obiegu komercyjnego zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Z kolei te najbardziej zniszczone zostaną bezpiecznie zutylizowane lub przetworzone na półprodukty w celu ich powtórnego użycia.

Jak oddać używane ubrania w Paczkomacie?

Aby dać drugie życie niepotrzebnym ubraniom wystarczy wykonać zaledwie trzy kroki. Proces nadania przesyłki jest bezpłatny. Aby ubrania trafiły do Fundacji Odzyskaj Środowisko należy:

  1. Wejść na stronę: www.inpost.pl/ekozwroty i wypełnić formularz.
  2. Na paczce, bez zbędnego drukowania etykiet, wpisać jej numer.
  3. Zupełnie bezpłatnie nadać ją w dowolnym Paczkomacie InPost.

Foto: InPost

Reklama